Unepic English Espańol Polski Chinese Italiano Français Chinese Russian Start O grze Sklep Do Pobrania Moja Strefa forum O Autorze
Artwork

Czym jest Unepic?
Unepic to fantastyczna mieszanka humoru, platforówki i gry RPG.

Akcja rozgrywa się w mrocznym zamku, którego nie powstydziłby się imć Dracula. Sama forma rozgrywki przywodzi na myśl niektóre z klasyków z lat 80tych, lecz środki użyte do stworzenia tej gry są jak najbardziej dzisiejsze.

Gdzie jest ta gra tworzona?

Gra jest tworzona w Barcelonie drugim co do wielkości mieście Hiszpanii.
Eksperci przewidują, że po jej premierze stanie się ‘Don Kichotem’ przemysłu gier komputerowych i zasili grono znaków rozpoznawczych Hiszpanii takich jak: siesta i korrida.
Nie wykluczamy, że te prognozy mogą być wynikiem milionowych kontrybucji pieniężnych zasilających konta rzeczonych ekspertów ;).
Niezbyt Epicki Protagonista


To jest Daniel,  nie taki znowu nietypowy przedstawiciel współczesnej młodzieży: mistrz gier wideo, maniak science-fiction, nowicjusz świata gier RPG i skryty amator ziela. Jest też trochę napalony z powodu niewyjaśnionego braku powodzenia u dziewczyn.

Zaraz, zaraz, czy Unepic nie jest przypadkiem grą osadzoną w klimatach fantasy? Dlaczego głowny bohater jest człowiekiem współczesnym?
No cóż, aby poznać odpowiedź na to pytanie trzeba pograć trochę...
Zamek

Zamek Harnakona ma iście (nie)epickie rozmiary. Podczas gry będzie można zwiedzić ponad 200 komnat o różnych wystrojach i różnych ilościach niebezpiecznych potworów pragnących zakończyć nie)epicką przygodę bohatera. Spotkamy również wielu sprzymierzeńców, którzy pomogą mu (lub nie) na jego ścieżce do chwały.

Poniżej dajemy parę screenów aby zaostrzyć apetyty, to jednak tylko ułamek tego co czeka w Zakazanym Zamku.

Arsenał

W Unepic jest ponad 100 rodzajów broni, które pomogą w eksterminacji wszystkiego co chociaż krzywo się spojrzy na Daniego.
Jednak nie ma takiej, która byłaby lekarstwem na wszystkie ‘problemy’ bohatera. Efektywność broni zależy od rodzaju celu, który chcemy nią zgładzić.
Są różne typy broni:

Miecze:
Jako, że powodują rany cięte są szczególnie efektywne przeciwko celom, które krwawią. Nie są zbyt efektywne jeśli chodzi o cele które nie krwawią, są z żelaza, bądź z drewna, albo opancerzone.Sztylety:
Zabójcze, gdy używane są przeciwko potworkom podatnym na krwawienie stojącym tyłem do bohatera. Wtedy ich obrażenia są silniejsze, a szansa na obrażenia krytyczne jest wyższa. Ponadto ataki nimi wyprowadzane są bardzo szybko, jako że sztylety to najlżejsza broń jaką można znaleźć.Maczugi:
Stworzone do miażdzenia, szczególnie efektywne w walce ze szkieletami, opancerzonymi potworkami i goźnymi drewnianymi beczkami.Topory:
Topór to taka swoista hybryda mieczy i maczug,  dobra na większość przeciwników, lecz z uwagi na swoją ciężkość bardzo wolna.Broń drzewcowa:
Ich główną zaletą jest duży zasięg, użyteczne w walce z potworami, które trzeba wziąć na dystans.Łuk:
Broń służąca do zabijania potworów z dystansu, mniej efektywna na przeciwników, którzy nie krwawią.Różdżki:
Strzelają różnymi magicznymi pociskami.
Są bardzo szybkie i bardzo silne, ale nie mają zbyt dużego zasięgu i można ich użyć ograniczoną ilość razy.Magia

Czymże byłby świat fantasy bez magii? W Unepic można znaleźć ponad 70 różnych zaklęć w różnych odmianach występowania.

Eliksiry:
Otwórz korek, wypij i poczuj tą magiczną moc, która cię otacza. Napitki są jednorazowe, ale pozostałe po nich puste fiolki można użyć do stworzenia nowych.


Zwoje:
Działają podobnie jak eliksiry, z tą małą różnicą, że są niejadalne.
No i po przeczytaniu znikają nie pozostawiając po sobie fiolki.


Pierścienie:
Noszenie ich daje bohaterowi pewne korzyści. Wbrew temu co mogliście nauczyć się z innych gier, można ich włożyć 8, a nie tylko 2. Po jednym na każdy palec.


Księgi:
Księgi pozwalają nauczyć się rzucania danego zaklęcia kiedy tylko się chce. Mogą to być zaklęcia z różnych szkól magii, więc czasem wymagane będzie posiadać odpowiednią ilość wiedzy na temat danej szkoły.


Przepisy:
Są to książki, które uczą jak przyrządzać eliksiry. Dzięki nim będzie można stworzyć tyle napojów ile będzie trzeba, pod warunkiem, że posiada się odpowiednią ilość składników. Te z kolei będzie można zdobywać z pokonanych potworów.


Bronie magiczne:
Niektóre bronie posiadają dusze, które czynią je unikalnymi.
Ich nazwa będzie zaznaczona na pomarańczowo.

Artefakty:
To magiczne przedmioty, o wielkiej mocy, które wspomogą bohatera podczas jego przygody.